Компанії-роботодавці відкрили у Києві виставку, на якій проведуть ярмарок вакансій.

Ярмарок вакансій
На одного безробітного киянина, за офіційною статистикою, є п’ять вакансій. А на ярмарку вакансій вибір – у кілька разів більший. Інша справа, що скільки б не було пропозицій, далеко не всі, хто шукає працю, підходять роботодавцям. Шукають роботу на ярмарку вакансій і студенти-другокурсники, і навіть пенсіонери, дарма, що військові. Українські та міжнародні компанії пропонують найрізноманітніші вакансії і представляють різні сфери діяльності. Це і провідні телеканали, і пресові видання, і готельний бізнес, і компанії мобільного зв’язку, і банки та сфера обслуговування.

Пропозицій безліч. Але до кожної з посад є певні вимоги, говорить менеджер по роботі з персоналом однієї з компаній-учасниць. «Для нас важливо, щоб людина вміла працювати із клієнтами, вміла, наприклад, продавати. Специфіці роботи ми навчаємо. Є вакансії, де не вимагається досвід роботи, це телефонні оператори, секретарі тощо». Багато з присутніх залишають компаніям-роботодавцям заздалегідь підготовані резюме або ж заповнюють анкети на місці.  Пропонуємо, бізнес тренінги в Києві, та партизанський маркетинг в Україні.

«Через знайомство»
У столиці завжди легше знайти роботу, на те вона й столиця. Що і підтверджують офіційні дані: у Києві без роботи — кожен трьохсотий працездатний мешканець. Для порівняння, на Львівщині – кожен тридцятий. Кореспондентка Радіо «Свобода» Галина Терещук дізнавалася, завдяки яким чеснотам львів’янам вдається працевлаштуватися. І констатує: перевагу мають не претенденти з багатим досвідом чи високим рівнем професіоналізму, а ті, хто може похвалитися високим знайомством.

Батько-суддя, син-адвокат, донька чи невістка-нотаріус – така схема родинного бізнесу у Львові доволі поширена. Без знайомств у галузі права чи медицини не обійтись.

Зазвичай по рекомендації працевлаштовуються в усі державні структури. Близько 90% працівників обласної ради та адміністрації були прийняті на роботу на чиєсь прохання. Як правило, конкурси оголошуються задля дотримання закону, а реально на ту чи іншу посаду вже є людина.

Львів’янка Оксана Кирчів три роки викладала англійську мову в польській школі у Любліні. Повернувшись на батьківщину, не лише професійно володіла англійською, але й польською, мала досвід учителювання, але добру роботу досі не знайшла. Свої досьє надсилала у десятки фірм та установ, але без рекомендацій не хотіли навіть зустрічатись. Нині жінка заробляє на життя приватними уроками. Оксана розповіла, що в маленьких польських містечках, на відміну від Варшави чи Кракова, теж важлива для роботодавців рекомендація його знайомих. « Там теж потрібні знайомства, чимало поляків, не працевлаштувавшись у Любліні, виїхали в Ірландію. Але все ж таки професійність людини важлива».

Не варто перебільшувати значення кумівства, протекції, хабарництва під час працевлаштування, переконує Віктор Хмельовський, президент Спілки орендарів і підприємців України, шеф-редактор журналу «Роботодавець». Він упевнений, що визначальним у працевлаштуванні є саме професіоналізм працівника.

Комментарии закрыты.

 

Контактные телефоны:
  + 38 (044) 237-90-05
  + 38 (044) 233-46-69
  + 38 (044) 258-45-47 (факс)

Контактный E-mail:
office@nbc.ua
admin@nbc.ua