Ефективність роботи на підприємстві багато в чому визначається якістю роботи персоналу. Для того щоб працівники якісно займалися трудовою діяльністю потрібно створити сприятливі умови для цього. Для цього необхідно проводити їх стимулювання і мотивацію – говорить Наталія Грейс в Києві, на майстер класі, Наталія, проводить корпоративні тренінги в Україні, зі знижкою 30%

завдання:
— поліпшення якості та продуктивності праці на підприємстві;
— підвищення творчої праці у співробітників;
— збільшення зацікавленості працівників у праці;
— поліпшення відносин між працівниками і керівником;
— збільшення прибутку підприємства і підвищення конкурентоспроможності.

Класифікація методів мотивації персоналу

Економічні або матеріальні

Економічні методи діляться на дві великі групи:
Система штрафів передбачає штрафування за неякісне виконання роботи, що в свою чергу мотивує працівника на поліпшення своєї трудової діяльності.
Система заохочення — це протилежний метод. Тобто співробітнику виплачуються додаткові премії або бонуси за якісну роботу. Тут мотивація відбувається в такий спосіб — кожен працівник буде прагнути виконати роботу краще, щоб отримати премію.
Крім грошового стимулювання, до економічних можна віднести:
— оплата витрат на транспорт;
— безкоштовне харчування;
— безкоштовне навчання;
— програми по забезпеченню житлом;
— пільги на виховання і навчання дітей;
— безкоштовне страхування.
— нефінансові

Нефінансова мотивація має кілька різновидів:
Отримання похвали від начальника. Вважається, що цей метод є найбільш ефективним. Похвала начальника, будь вона особистої або громадської, завжди змушує працівника працювати краще. Найчастіше в організації є спеціальні дошки пошани, де розміщені кращі співробітники компанії.
Можливість кар «єрного росту. Будь-який співробітник знає, що при якісному виконанні роботи, він може бути підвищений, що в свою чергу позначиться на його соціальний статус і подальший розвиток професіоналізму.
Безкоштовне навчання за рахунок компанії. Це може бути безкоштовне проходження курсів підвищення кваліфікації.
Хороший колектив і дружня атмосфера. Вважається, що в теплій і приємній атмосфері працівники краще виконують свою діяльність. У випадку з тривожною і напружує обстановкою продуктивність праці значно знижується.
Імідж фірми. Багато хто прагне працювати у відомій компанії. Завдяки тому, що компанія відома, якість роботи значно поліпшується.
Участь в різних заходах. Це можуть бути колективні виїзди на природу, походи в театр або концерт, спільні заняття спортом. Тільки після добре відпочинку працівники зможуть ефективно функціонувати.
Кожен начальник самостійно вирішує, які методи стимулювання персоналу використовувати в його компанії.

Нестандартні або нетрадиційні
Налічують кілька найпопулярніших нестандартних методів.

Вони досить прості, можуть використовуватися в будь-якій компанії:
Проведення планерок не тільки для керівників, але і для співробітників. Коли люди будуть знати, чим займається компанія і зможуть брати участь в цьому, то будуть сильніше залучені в процес.

Святкування значущих дат і подій. Це може бути спільне святкування днів народжень та ювілеїв. Далі приводів може бути величезна кількість.
Надання вибору. Тут можна використовувати найпростіші речі, наприклад, вибрати місце для проведення корпоративної вечірки.
Забезпечення зворотного зв’язку. Працівники повинні мати право вносити зміни в процес праці. Для цього багато фірм встановлюють ящик, куди можна опускати записки з побажаннями.

Зона відпочинку. У будь-якому приміщення повинне бути присутнім таке місце, де працівники змогли б трохи відпочити і попити чаю або перекусити.
Інформування працівників. Всі повинні знати, хто як впливає на роботу у фірмі. Заслуги працівників можна вивішувати на дошку пошани. Замість дошки можна випускати спеціальну газету компанії, де буде вся необхідна інформація.
Конкурси з бонусами. Змагання між працівниками виступають найкращою мотивацією до праці.

Комментарии закрыты.

 

Контактные телефоны:
  + 38 (044) 237-90-05
  + 38 (044) 233-46-69
  + 38 (044) 258-45-47 (факс)

Контактный E-mail:
office@nbc.ua
admin@nbc.ua